top of page
HB_MOTO GREEN.jpg

HeadBlade příběh
*****
Původní HeadBlade navrhl v roce 1997 Todd Greene z nutnosti. Léta trpěl při holení s tradiční břitvou a cítil, že musí existovat lepší způsob.

Následovaly roky vývoje a pak v roce 1999 byl představen HeadBlade. Byl to holicí strojek navržený pro holení hlavy.  Design byl elegantní a funkční s ergonomickou rukojetí – skutečně to bylo nejrychlejší, nejbližší a nejbezpečnější oholení hlavy.

Odvážný, nový design byl rychle přijat a stal se jedním z „Nejlepších vynálezů roku“ časopisu TIME v roce 2000. Následovala další ocenění a HeadBlade byl vybrán jako součást sbírky Muzea moderního umění v New Yorku.

Během následujících 20 let Todd vložil své zkušenosti, osobnost a lásku k designu do značky HeadBlade. Prodaly se miliony holicích strojků a značka se rozšířila na ucelenou řadu produktů pro péči o hlavu včetně krémů na holení a produktů péče o pokožku hlavy.

V únoru 2020 však průkopník holení hlavy zemřel na rakovinu. Todd bojoval více než rok a navzdory nepřízni osudu pokračoval ve vývoji nových produktů HeadBlade.

Ale i když Todd může být pryč, jeho vášeň pro navrhování krásných produktů pro holicí strojek přetrvává v HeadBlade i dnes.

Každý den jsme nabití energií a inspirací Toddovým nadšením a také dědictvím, které vybudoval. Jsme odhodláni stavět na jeho odkazu a zavádět další generaci produktů na holení hlavy.

HB_ATX limited.jpg

U HeadBlade je produktový design prvořadý
*****

HeadBlade byl navržen pro jedinou funkci – usnadnit holení hlavy. Dosáhli jsme toho dodržením několika jednoduchých principů návrhu:

✓ Uživatel musel být schopen se oholit hmatem. Jinými slovy, holicí strojek musel sedět blízko hlavy a uživatel se při holení potřeboval dotknout hlavy prsty.

✓ Holicí strojek potřeboval dva kontaktní body, aby vytvořil „odpružení“, které umožňovalo čepeli se automaticky otáčet a sledovat obrys hlavy

Bavte se s HeadBlade :-)

HB fun foto.jpg
bottom of page